Halový turnaj Víkend šampiónů

Praha, Sazka Arena, 13.-14.1.2007

 

  

 

Slavia na turnaji šampionů neuspěla

 

    Neúspěch. Bohužel jinak ani nelze charakterizovat vystoupení fotbalistů Slavie na turnaji Fortuna Víkend šampionů v Sazka Areně. Do Prahy se sjely přední české kluby a také maďarský Debreceni VSC s Miroslavem Beránkem a polská Wisla Plock, kterou vede Josef Csaplár. Nechyběl ani slovenský zástupce MFK Ružomberok. Trenér Slavie Karel Jarolím postrádal pouze Matúše Kozáčika, který se zotavuje z drobného chirurgického zákroku a samozřejmě Pavla Fořta, jenž přestoupil do francouzského Toulouse FC. Sešívaní nastoupili v prvním zápase na turnaji proti mistrovskému Slovanu Liberec. V zápase plném na šance a góly nakonec vyválčili alespoň bod za remízu 3:3. O branky v síti Slovanu se postarali Dušan Švento, chorvatský obránce Ante Aračič a kapitán Lukáš Jarolím. V dalším zápase nastoupili proti maďarskému týmu Debreceni VSC, který z lavičky vedl někdejší trenér Slavie Miroslav Beránek. Ve velmi vyrovnaném utkání byl bohužel šťastnější bývalý slávistický trenér a jeho svěřenci, když udolali Slavii 3:2. Sešívané góly vstřelili nejlepší hráč Slavie na turnaji Dušan Švento a Petr Janda.

 

   V posledním vystoupení čekalo na naše hráče vršovické derby s celkem Bohemians 1905. Největší překvapení turnaje notně potrápilo Liberec, který konečnou remízu 5:5 bral všema deseti a klokani dokázali také remizovat s Debrecínem. Sešívaní nastoupili v brance s Jakubem Divišem, Michal Vorel sledoval zápas pouze z lavičky. V dramatickém utkání byli nakonec šťastnější klokani, kteří hnáni fanatickým davem porazili své sousedy 4:2, a tím také odsoudili slávisty k souboji o sedmé místo ve kterém se utkají ve velmi pikantním souboji s polským týmem Wisla Plock.

 

Skupina A:

SK Slavia Praha – FC Slovan Liberec    3:3

Debreceni VSC – Bohemians 1905        1:1

FC Slovan Liberec – Bohemians 1905    5:5

SK Slavia Praha – Debreceni VSC         2:3

Debreceni VSC – FC Slovan Liberec      3:4

Bohemians 1905 – SK Slavia Praha       4:2

 

Tabulka

1.Bohemians 1905      3 120    10:8    5

2.FC Slovan Liberec   3 120    12:11   5

---------------------------------------

3.Debreceni VSC        3 111    7:7      4

4.SK Slavia Praha       3 012    7:10    1

 

Skupina B

 

 V prvním zápase na sebe narazili náš odvěký rival Sparta Praha a Wisla Plock, kterou neúnavně povzbuzoval ,,vršovický'' sektor. Rudý tým vedl již dva nula, ale polský tým dokázal srovnat a připsal si alespoň bod za konečnou remízu 2:2. Ve druhém utkání na sebe narazili slovenský mistr Ružomberok a český vicemistr Mladá Boleslav. V prvním federálním utkání turnaje vyhrál zaslouženě slovenský tým 5:4, když přečkal závěrečný boleslavský finiš. ,,Ruža'' již na trávníku zůstala a tentokráte vyzvala Spartu Praha. A hned na začátku utkání byla úspěšná, do vedení ji dostal Róbert Tomko. Slovenský tým vedl 3:1 a 4:2, ale nakonec se projevila únava z předchozího duelu a Sparta vytěžila remízu 5:5. V dalším utkání si Mladá Boleslav smlsla na Plocku a jednoznačně zvítězila 5:3. Boj o postup se odehrál mezi Plockem a Ružomberokem. Ve vyrovnaném utkání rozhodly proměněné šance, více jich na své straně měli Slováci a získali tři body za výhru 4:2. O poslední postupové místo si to rozdali AC Sparta a Mladá Boleslav. Účet utkání otevřel po chybě Štěpána Kučery budoucí sparťan Marek Kulič, o chvilku později srovnal Jan Šimák. Po hrubce Blažka poslal boleslavské opět do vedení Luboš Pecka. Boleslav měla utkání pod kontrolou a další branky přidali Radim Holub a také bývalý hráč Slavie Radim Nečas a opět z dálky Pecka. Exhibice pokračovala dál a nakonec si ,,vládci'' Prahy odvezli na Letnou potupnou sedmičku.

 

AC Sparta Praha – Wisla Plock             2:2

FK Mladá Boleslav – MFK Ružomberok    4:5  

MFK Ružomberok – AC Sparta Praha      5:5

Wisla Plock – FK Mladá Boleslav            3:5

Wisla Plock – MFK Ružomberok             2:4

FK Mladá Boleslav – AC Sparta Praha     7:2

 

1. MFK Ružomberok        3 210    14:11   7

2. FK Mladá Boleslav       3 201    16:10   6

------------------------------------------

3. AC Sparta Praha        3 012    9:14     2

4. Wisla Plock               3 012    10:12   1

 

 

Druholigová Bohemka všem vytřela zrak a bere první místo

 

Druhý den turnaje načal souboj o konečné sedmé místo. Oči fanoušků Slavie tam bohužel viděly červenobílý tým, který se utkal s polskou Wislou Plock, jenž vede bývalý kouč Slavie Josef Csaplár a za kterou hrají Tomáš Došek, Patrik Gedeon, Lumír Sedláček a Tomáš Michálek. Zápas tedy měl jiskru již před začátkem. Slavia vstoupila do utkání svižně a ujala se vedení. První branku vstřelil ….  Sešívaní měli utkání pod kontrolou a přidali další branky. Mezi úspěšné střelce se zapsali Lukáš Jarolím, Marcel Gecov a poněkud sporný gól vstřelil Petr Janda. Hosté z Polska stačili už jen korigovat na konečných 3:1. Slavia se tedy umístila na sedmém místě. Poslední příčku obsadila Wisla Plock. V prvním semifinále se střetli Bohemians 1905 a FK Mladá Boleslav. Klokaní pohádka pokračuje a druholigový celek klepe na bránu finále. Boleslavští na svého soka nestačili a do souboje o třetí místo odcházejí zostuzeni porážkou 2:8. Naši vršovičtí přátelé si tedy zahrají v Sazka Areně finále. Druhým finalistou se stal slovenský Ružomberok, který porazil v souboji mistrů Slovan Liberec 3:2  

a může se těšit na duel s Klokany z Vršovic. Blok mezi závěrečnými zápasy vyplnil zápas o třetí místo mezi Spartou Praha a  Debrecenem. Maďaři nedokázali udržet slibné vedení a nakonec prohráli 3:8. V zápase o třetím místo byli úspěšnější hráči Mladé Boleslavi, kteří jasně přehráli Liberec 6:2. Dramatickou podívanou nabídlo finále, Ružomberok totiž vedl již 2:0, Bohemians dokázali srovnat krok. Ružomberok opět udeřil a ještě minutu před koncem sahal po poháru pro vítěze. Druholigový tým, ale fantastickým finišem dokázal vývoj utkání otočit a zvítězil nakonec 4:3 a mohl si vychutnávat oslavy s věrnými fanoušky, kteří si opět našli cestu do Sazka Areny. Zároveň získali prémii 300 000 Kč.  Nám nezbývá než doufat, že příští ročník Fortuna víkendu šampiónů bude pro sešívané barvy úspěšnější.

 

 

O 7. místo - SK Slavia Praha – Wisla Plock                 3:1

1. semifinále - Bohemians 1905 – FK Mladá Boleslav     8:2

2. semifinále - MFK Ružomberok– FC Slovan Liberec     3:2

O 5. místo - Debreceni VSC – AC Sparta Praha           3:8

O 3. místo FK Mladá Boleslav -  FC Slovan Liberec       6:2

Finále - Bohemians 1905 – MFK Ružomberok               4:3

 

Konečné pořadí

 

1. Bohemians 1905

2. MFK Ružomberok

3. FK Mladá Boleslav

4. FC Slovan Liberec

5. AC Sparta Praha

6. Debreceni VSC

7. SK Slavia Praha

8. Wisla Plock

Autor: Michal Hora

 

 

 

HOME

 

Další fotky ze Slavie

ZDE