Velmi podařená premiéra

 

 

Fotbalový národ je na nohou. Reprezentační tým České republiky se poprvé v historii probojoval na finálový turnaj Mistrovství světa. První překážkou pro kouče Brücknera a jeho družinu byl nevyzpytatelný tým Spojených států. Tento celek vedený koučem Brucem Arenou je pro Evropany velkou neznámou. Přesto v něm najdeme i hráče, které evropský fanoušek dobře zná, např. Reyna, Beasley nebo Donovan. Tým USA nechyběl na MS pětkrát za sebou. Na minulém šampionátu skončili Američané ve čtvrtfinále. V restauračních zařízeních i na Staroměstském náměstí bylo našlapáno. Celý národ pohltila fotbalová horečka.

Český tým nastoupil na překrásném stadionu v Gelsenkirchenu v bílých dresech, jejich soupeř celý v modrém. Veltins Arena byla zaplněna do posledního místečka. V hledišti měli mírnou převahu červené dresy českých fanoušků. Český tým měl rychlý nástup do utkání. Již v 5. minutě se uvolnil Zdeněk Grygera, od postraní čáry od centroval do pokutového území, kde číhal Jan Koller a přesnou hlavičkou nedal Kellerovi šanci-1:0!!! Američané sice měli v úvodu utkání míč více na svých kopačkách, ale Češi je nepouštěli do gólových šancí. Česká obrana působila kompaktním dojmem a snažila se hrát především na jistotu. V 24. minutě hlavičkoval Grygera mimo. V 28. minutě měl Petr Čech v české brance štěstí, po chybě se ke střela dostal Claudio Reyna, ale jeho střela mířila pouze do tyče!!! V 36. minutě se k odraženému míči dostal Tomáš Rosický a krásnou střelou z 25 metrů zvýšil na 2:0!! Stadion ztichl ve 43. minutě. Jan Koller špatně došlápl a s bolestivou grimasou byl odnesen na nosítkách a jeho další start na turnaji je krajně nejistý! Jan Koller odjel do nemocnice a až speciální vyšetření nám odhalí více. Jediná kaňka na krásném poločase.

 

Místo Jana Kollera nastoupil Vratislav Lokvenc. České akce často končili v pečlivé ofsajdové pasti amerického týmu. Na ofsajdy jsme ‚,zvítězili‘‘ 9:0! Po poločase po rohovém kopu hlavičkoval Ujfaluši, ale těsně mimo. V 61. minutě si fanoušek musel říkat, jaké by to bylo, kdyby hrál Jan Koller. Po ideálním Pohorského pasu totiž Lokvenc nabídnutou šanci zahodil. Arséne Wenger, trenér Arsenalu se musel usmívat, jaký obchod se mu povedl, když Rosický další krásnou střelou trefil břevno!!! V 75. minutě se ke střele dostal Johnson, Čechovu klec netrefil. V 76. minutě jásalo české srdce, po perfektní kombinaci se na branku soupeře řítil Tomáš Rosický a svou typickou šancí pojistil vítězství 3:0!!! Češi v klidu utkání dohráli na hřiště se dostali Štajner a Polák. Důležité tři body jsou tedy získány. Smutné je zranění Jana Kollera. Další zápas nás čeká v sobotu s Ghanou.

 

 

HOME

 

 

 

 

Fotky z fotbalové Slavie

ZDE

a reprezentace ZDE