Valná hromada fanklubu SKS +

Beseda se S. Vlčkem, M. Janů a A. Klimentem

 

Třetí valná hromada v historii slávistického fanklubu se konala v hotelu Eden 24.5.06.

 

Důležité je uvést, že fanklub tvoří Odbor přátel Slavie, Pražský klub přátel fotbalové Slavie + další příznivci, kteří se přihlásili přímo SKS.

Pro zajímavost počty účastníků: z celkového počtu 2652 členů se jako delegáti přihlásilo 46 a nakonec dorazilo 36 členů + zhruba 20 hostů. I přes tento nepoměr proběhla valná hromada bez problémů, s podobou účastí se navíc počítalo.

 

Na začátku zhodnotil uplynulé období odcházející předseda FK Jiří Vrba. Hodnotil kladně práci výboru, s čímž lze jen souhlasit.

Fanklub se hodně angažuje při výjezdech a do budoucna se máme určitě na co těšit. Padla také zmínka o legendárním výjezdu do Bratislavy na Slovan v roce 1991, kdy se vypravilo na dnešní poměry neuvěřitelných 42 autobusů!! Snad se podobnému číslu někdy v budoucnu alespoň přiblížíme...Škoda, že se nepodařilo navázat na kdysi slavné slávistické karnevaly, v dnešní době by to byla ekonomicky neúnosná akce. Jiří Vrba se zároveň rozloučil se svými spolupracovníky a všem ji jmenovitě poděkoval, jelikož odešel z SKS, zároveň neusiloval o znovuzvolení.

 

Hlavní bod valné hromady bylo zvolení nového výboru - 8 členů, řada z nich obhájila svůj post z minula, ale objevily se i nové tváře. Do výboru byl například zvolen mluvčí Slavie Alexander Kliment + za SKS automaticky obsazena sl. Malíková, která se o fanklub stará v rámci své pracovní náplně přímo v SKS. Mladší generaci zastupují Richard Šubrt ze Slavistických novin a Petr Hovorka ze Superslavie.

Těsně jako devátá se umístila například "první dáma slávistické kopané" paní Ziková.

 

 

Po valné hromadě proběhla beseda, které se zúčastnil za hráče čerstvě znovu-angažovaný Standa Vlček, za trenéry Mirek "Dub" Janů a na dotazy směřující k vedení odpovídal Alexander Kliment.

 

Standa Vlček odpovídal upřímně na naše dotazy, zajímavé bylo určitě si poslechnout jména klubů, které se o něho bezprostředně po skončení ligy zajímaly - z domova to byl Liberec a Jablonec, z Německa Cottbus (postupují akorát do Bundesligy) a dva rakouské kluby Rapid Vídeň a FC Tirol. Během besedy se Standa dozvěděl, že by ho v posledně jmenovaném týmu čekal olivový olej a tataráčky Hr. Franze, takže si viditelně oddechl....

Bylo na něm vidět, že se oklepal z právě skončeného ročníku a že má stále dost chuti za Slavii hrát a podávat co nejlepší výkony.

 

Dále byly probírány témata jako vyhazov Kolouška, samosebou téma rozhodčí Jára + Šedivý a trochu se nakousl i evergreen našeho stadionu, ve který zejména někteří starší Slávisté už přestávají věřit, že se ho vůbec dožijí. Paní Ziková byla ubezpečena, že se ho určitě dožije, tak snad se ho dočkáme opravdu brzo. Řada indicií ukazuje, že by se mohlo začít stavět už letos. Vedení je ale už dost opatrné, takže žádné přísliby zahájení nepadly.

 

 

 

 

 

Původní výbor fanklubu

zleva A. Kliment, B. Ziková, J. Danda, p. Doležal vedl jako právník celou valnou hromadu,

dále již opět výbor J. Vrba, J. Riesner, P. Panský, M. Dobiáš a R. Šubrt. Devátý člen výboru Luboš Kozel se neúčastnil, zároveň také nekandidoval.

 

Delegáti a hosté

 

Foto z besedy

 

Foto + článek: jirkku

 

 

 

 

HOME

 

 

Další fotky

ze Slavie

ZDE