5. část

Brašov, Bran + cesta zpět

Po pobytu u moře jsme zatoužili poznat více a přesunuli se vlakem 6 hodinovou jízdou do Karpat, do města Brašov. To nám všichni cestou doporučovali a musím uznat, že se nemýlili. Opravdu hezké městečko s pěkným historickým jádrem, lanovkou na vyhlídku i okolními lyžařskými středisky. Tam jsme tedy už nejeli, ale Martin zatoužil se sem v zimě vrátit i s lyžemi. Tak uvidíme.

Navštívili jsme také proslavený "Drákulův" hrad v Branu. Nějak moc nás to ale neoslnilo, ja měl spíš problémy se svojí kocovinou, takže jsme sice zaplatili 100 Kč za vstup, ale hradem prolítli rychlostí světla a rychle pryč.

V Brašově jsme bydleli hned v centru v hotelu Coroana, v jeho levnější části, každý platil zhruba 400 Kč za noc. Pokoj byl dost skromný, ale to nám moc nevadilo, tak jsme tam hned první noc uspořádali večírek s pár lidma, co jsme se seznámili v hospodě. Dozvěděli jsme se mimo jiné, že nemají rádi Romy ta to, jakou dělají reklamu Rumunsku. Musím přiznat, že jsem byl překvapen, jak málo jsme jich vůbec viděli, takže bych toto spojení (Romové = Rumunsko) vůbec nepoužíval.

Poslední večer jsme si zašli ještě na internet, abychom se dozvěděli, co je nového a potom jsme vyrazili do Irish pubu, kde se konalo Karaoke show, chytli jsme poslední volný stůl, naštěstí trochu stranou, protože zpívající ambice jsme neměli. Karaoke byla celkem sranda, kolem půlnoci to však utli a všichni mazali domů. Tak jsme šli taky, ráno nás už čekala cesta zpět.

Opět byl na programu lůžkový vagón, tentokrát po celých 24 hodiny, bez přestupu v Budapešti. Cestou jsme už jen relaxoval a těšili se domů.

Nicméně celá expedice Rumunsko 2005 se velmi vydařila (až na ten fotbal) a všem můžu podobný výlet doporučit.

Dálnice zatím jen způlkyHorské domyHorská vesnicePohled z vlaku před BrašovemVydlabaná horaSpecialitka, prý prasečí čumáky. každopádně chutnalo

Náměstí Brašov, vzadu kopec s vyhlídkouZpívající IndiániRadnicevzadu Černý kostel, jedna z top památek v RumunskuČerný kostel zblízkaBalanc na vypůjčeném kole

Náš skromný pokojíkMejdan mejdan !!! Chudáci sousedi ...Pod Brašovskou horouNáš hotel zvenku

Historické jádroBrašov z výškyNovější část městaTenisový areál

Zemědělec v plné palběDrákulův BranV podhradíŠiroká nabídka sýrů a pálenkyVyšperkovaný hamburgerČepice pro PetraRumunský RožnovŽe by Říp ?A už se jede domůkamiony na železniceJídelní vagón

 
 

HOME

 

 

Další foto

z Rumunska

 

1. Cesta tam - ZDE

2. Bukurešť - ZDE

3. Konstanta - ZDE

4. Mamaia - ZDE

5. Brašov + cesta zpět

6. Ukázky a závěr ZDE